چطور پلاک متحرک (نگهدارنده/ ریتینر) را فراموش نکنیم

pelakmotaharek

تابه حال برایتان پیش آمده که صبح‌ها با زنگ ساعت از خواب بیدار شوید و متوجه شوید که "ای وای! شب یادم رفت پلاک نگهدارنده را در دهان بگذارم!". اگر پاسختان مثبت است، نگران نباشید، با ما همراه باشید تا متوجه شوید که چطور می‌توانید هیچ‌گاه پلاک متحرک را فراموش نکنید. یک شب فراموش کردن نگهدارنده (ریتینر) تاثیر چندانی بر حرکت دندان‌ها ندارد. اما اگر یک شب هزار شب شد، حتماً به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید تا مطمئن شوید که دندان‌ها به موقعیت اولیه برنگشته و دوباره نامرتب نشده است.

توصیه‌هایی برای فراموش نکردن پلاک متحرک


  • دستورات متخصص را درباره استفاده از ریتینر یادداشت کنید تا همیشه به خاطر داشته باشید که پلاک را باید شبانه‌روز یا فقط شب‌ها در دهان بگذارید یا کافی است که فقط چند بار در هفته از آن استفاده کنید. نوشتن این توصیه‌ها کمک می‌کند تا بهتر آنها را به خاطر بسپارید.
  • پلاک نگهدارنده را هر بار پس از خارج کردن از دهان تمیز کنید. اگر این کار را نکنید، ممکن است هنگامی که برای رفتن به سر کار یا کلاس عجله دارید، وقت نکنید آن را بشویید و بنابراین ترجیح دهید پلاک کثیف را در دهان نگذارید.
  • یک یادداشت روی آیینه، کیف پول یا کیف دستی‌تان بچسبانید تا پوشیدن پلاک متحرک را به شما یادآوری کند.
  • زنگ هشداری را تنظیم کنید که زمان استفاده از ریتینر را به شما یادآوری کند. تنظیم کردن یک ایمیل یادآور نیز راه‌حل خوبی است.
  • زمانی که پلاک نگهدارنده را برای غذا خوردن یا خوابیدن از دهان خارج می‌کنید، همواره آن را داخل جعبه محافظ قرار دهید تا احتمال این که آن را گم کنید یا از روی حواس‌پرتی دور بیاندازید، کاهش یابد.
  • اگر لازم نیست که هر روز از پلاک نگهدارنده استفاده کنید، می‌توانید رخدادهای مختلفی را به عنوان یادآور تعیین کنید. برای مثال تماشا کردن برنامه تلویزیونی هفتگی محبوب‌تان، شستن لباس‌ها یا رستوران رفتن هفتگی می‌تواند یادآوری باشد که لزوم استفاده از نگهدارنده را به شما خاطرنشان کند.
  • اگر فراموشکار هستید، از اطرافیانتان کمک بگیرید. از همسر، والدین، خواهر یا برادر تان خواهش کنید که این موضوع مهم را به شما یادآوری کنند.
  • عواقب استفاده نکردن از نگهدارنده و بازگشت دندان‌ها به موقعیت اولیه را در اینترنت جستجو کنید. دیدن این تصاویر باعث می‌شود که دیگر ریتینر را فراموش نکنید.
به این پست امتیاز دهید.
Rate this post