نکات مراقبتی در حین بازگشت به مدرسه با تجهیزات ارتودنسی

early-orthodontic-treatment

بازگشت به مدرسه زمانی بسیار هیجان انگیز برای اکثر بچه‌ها است. با این حال، زمان مدرسه می‌تواند برای دانش آموزانی که اخیرا درمان ارتودنسی را انجام داده‌اند، استرس‌زا باشد. علاوه بر این که فرد در خصوص این که دانش آموزان دیگر در مورد آن‌ها چه فکری می‌کنند و چه چیزی می گویند، نگران است، دانش آموزانی که با بریس به مدرسه می‌روند، باید تغییرات قابل توجهی را در روال روزانه خود ایجاد کنند. در حالی که این تغییرات روزانه ممکن است در خانه به نظر کوچک برسند، اما می‌توانند در مدرسه، مخصوصاً در روزهای اول، غافل گیر کننده باشند.

 نکاتی برای بازگشت به مدرسه در هنگام ارتودنسی


در ادامه به برخی از نکات به صورت خلاصه برای کمک به بچه‌ها جهت بازگشت به مدرسه همراه بریس و بدون استرس اشاره شده‌اند.

کیت نگهداری از بریس را همراه خود داشته باشید

کیت مراقبت از بریس و آوردن آن به مدرسه بسیار مهم است، مخصوصاً برای بچه‌هایی که به تازگی از بریس استفاده می‌کنند. کیت مراقبت در سخت‌ترین شرایط و اتفاقات ناشی از استفاده از بریس به آمادگی فرزند شما کمک خواهد کرد.

موارد زیر را در کیت مراقبت از بریس قرار دهید:

مسواک، خمیر دندان و نخ دندان به ویژه بعد از ناهار مفید خواهد بود. بریس موجب تجمع غذا می‌شود، لذا مهم است که بچه‌ها بعد از خوردن ناهار مقداری از وقت خود را به مسواک زدن و کشیدن نخ دندان اختصاص دهند.

اگر براکت‌های دندان موجب تحریک لب‌ها، لثه‌ها یا گونه‌ها شوند، مقدار کمی از واکس دندان و قرار دادن آن در منطقه‌ای که دچار مشکل شده است، می‌تواند باعث کاهش تحریک شود. بالم لب به بهبود لب‌های خشک و تحریک شده در اثر استفاده از بریس کمک می‌کند.

بطری آب همراه داشته باشید و از کم آبی بدن جلوگیری کنید

هیدراته نگهداشتن بدن برای سلامتی کلی کودک شما بسیار عالی است، اما نوشیدن مقدار زیادی آب نیز به از بین بردن ذرات غذایی از دندان‌ها و بریس‌ها کمک می‌کند. همچنین نوشیدن مقدار زیادی آب نیز می‌تواند به جلوگیری از نوشیدن نوشابه‌های گازدار و نوشیدنی‌های شیرین دیگر که می‌توانند دندان‌ها را لکه دار کنند، کمک کند. به وجود آمدن لک روی دندان‌ها در هنگام استفاده از بریس می‌تواند منجر به بروز نقاط سفید ناشی از براکت‌ها در هنگام برداشتن بریس گردد.

اگر فرزند شما گاهی نوشابه‌های گازدار یا نوشیدنی‌های شیرین را می‌نوشد، بهتر است از یک نی برای نوشیدن استفاده کنید که تا حد امکان بتوانید این مواد را از دندان‌هایشان دور نگه دارید. همچنین، به آن‌ها گوشزد کنید که پیش از فرو دادن، سودا را در دهان خود نچرخانند.

مراقب آن‌چه می‌خورید باشید

متخصص ارتودنسی از بیماران خود می‌خواهد تا از انواع خاصی از غذا را اجتناب کنند. به عنوان مثال، بهتر است که از غذاهای سخت، چسبناک و جویدنی پرهیز نمایید، زیرا این نوع مواد غذایی می‌توانند به سیم‌ها و براکت‌های بریس آسیب برسانند یا موجب شکستن آن‌ها گردند.

وسوسه خوردن آبنبات یا آدامس در مدرسه حتی بیشتر است. توصیه می‌شود مواد خوراکی از قبیل ماست، سس سیب یا سایر غذاهای نرم و شیرین را برای فرزند خود فراهم کنید تا میل به مواد غذایی شیرین در او از بین برود.

یک آینه را همیشه همراه خود داشته باشید

خوردن با بریس می‌تواند مشکل باشد. ذرات غذا به راحتی می‌توانند بین دندان‌ها و پایه‌ها قرار بگیرند. به عنوان یک نوجوان، این مشکل می‌تواند نسبتاً شرم آور باشد. تصور کنید در حال صحبت کردن و لبخند زدن به همکلاسی‌ها هستید بدون این که بدانید یک قطعه بزرگ غذا بین دندان‌هایتان وجود دارد و همه قادر به دیدن آن هستند. معمولاً نیز کسی به شما نخواهد گفت که چیزی بین دندان‌هایتان گیر کرده است. کودک می‌تواند تمام روز را بدون دانستن این که مواد غذایی بین دندان‌هایش گیر کرده است، سپری کند. می‌توان با حمل یک آینه کوچک یا قرار دادن آینه در قفسه خود و بررسی دندان‌ها پس از هر وعده غذایی به آسانی جلوی این مشکل را گرفت.

به این پست امتیاز دهید.
Rate this post