نکاتی مهمی که باید روز قبل از درمان ارتودنسی در نظر گرفت

نکات1

تصور اینکه بالاخره باید از بریس‌های دندانی استفاده کنید، می‌تواند بسیار خوشحال کننده باشد. هرچند بریس‌ها به شما کمک می‌کنند که به مقاصد مورد نطر خود دست یابید اما کارهایی وجود دارند که شما باید انجام دادن آنها را بعد از دریافت بریس‌ها، متوقف کنید تا بریس‌ها در بهترین شکل خود بمانند و وظایف طراحی شده خود را به بهترین نحو انجام دهند. این موارد شامل مواد غذایی و برخی دیگر عادت‌ها دندانی می‌شود که شما باید در تمام مدت استفاده از بریس‌ها، آنها را ترک کنید.
برخی غذاها و نوشیدنی‌ها بر روی بریس‎ها، به خصوص بریس‌های فلزی، تأثیر منفی دارند و بنابراین شما باید به هر قیمتی از مصرف آنها خودداری کنید. در هنگام استفاده از بریس‌ها، مسواک زدن و استفاده از نخ دندان، شکل تازه‌ای به خود می‌گیرد؛ زیرا نیازمند تجهیزات و ابزارهای تخصصی هستید تا بتوانید این کار را انجام دهید. شما باید از برخی عادت‌های خود از قبیل مکیدن انگشت یا دندان قروچه کردن، در تمام مدت استفاده از بریس دست بردارید تا مبادا بتوانند دندان‌ها و بریس‌ها را به خطر بیندازند. بنابراین قبل از دریافت بریس‌ها، عاقلانه است که اگر مقداری از غذاها و نوشیدنی‌هایی که باید در طول درمان از آنها اجتناب کنید تا برای مدت معینی از سیستم شما خارج شوند، مصرف نمایید. این کارها شاید نرمال به نظر برسند اما نه در هنگامی که از بریس استفاده می‌کنید، شما هرگز نمی‌توانید بفهمید که چه احساسی خواهید داشت اگر ماه‌ها از نخ دندان استفاده نکنید یا سودا ننوشید. بنابراین آخرین روز قبل از آغاز درمان زمان مناسبی است که این کارها را انجام دهید و از آنها لذت ببرید، قبل از آنکه بریس‌ها وارد عمل شوند و آزادی شما را محدود کنند.

در روز قبل از ارتودنسی چه کاری انجام دهیم؟


در اینجا به ۵ کاری که باید در روز قبل از انجام درمان ارتودنسی انجام دهید، اشاره می‌کنیم:

تا جایی که معده‌تان اجازه می‌دهد از غذاهایی که مصرف آنها در طول درمان ممنوع است، استفاده کنید

در طول استفاده از بریس باید از برخی غذاها دست بکشید. این غذاها عبارتند از دانه‌ها، مغزها، پاپ کورن، پیتزای برشته شده، تافی، گوشت خشک شده و بسیاری از دیگر غذاهای سفت و سخت. بنابراین قبل از استفاده از بریس، شما باید زمانی را به خورد این موارد اختصاص دهید، چرا که شما این غذاها را تا چندین ماه بعد از دست خواهید داد. تا جایی که می‌توانید از این غذاها بخورید و آنها را کاملاً از سیستم خود بیرون کنید زیرا تا چندین ماه آینده نباید از این غذاها مصرف کنید.

برای آخرین بار به صورت عادی و طبیعی مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید

آیا تا به حال تصور کرده‌اید که باید به مسواک زدن و استفاده از نخ دندان به صورت طبیعی خاتمه دهید؟ پس از استفاده از بریس‌های دندانی شما شما ممکن است مجبور شوید این کارها به شیوه‌ای غیر از شیوه طبیعی انجام دهید. هنگامی که از بریس استفاده می کنید، شما باید از ابزارها و روش‌های خاصی برای تمیز کردن دندان‌هایتان استفاده کنید و مطمئن شوید که بریس‌ها کاملاً تمیز هستند. در آخرین روز قبل از درمان، عاقلانه است که پس از خوردن غذاهای ممنوعه‌ای که در بالا به آنها اشاره شد، از مسواک و نخ دندان عادی و طبیعی خود استفاده کنید، زیرا شما این احساس را تا چند ماه بعد نخواهید داشت. هرچند شما نباید از شیوه مسواک زدن و نخ دندان جدید به نگران شوید، زیرا قبل از آنکه مطب دندانپزشک را ترک کنید، به شما نشان داده خواهد شد که چگونه دندان‌های خود را سالم و تمیز نگه دارید. قبل از انجام ارتودنسی برای آخرین بار از موهای مسواک خودتان، لذت ببرید.

از خودتان بدون وجود بریس یک سلفی بگیرید

قبل از دریافت بریس، یک سلفی از خودتان بگیرید تا نظم و ترتیب دندان‌هایتان را قبل از استفاده از بریس نشان دهد. این تصویر قبل، پس از پایان درمان، به عنوان یک مرجع مورد استفاده قرار می‌گیرد. هنگامی که بریس برداشته شود، شما با مراجعه به این تصویر درمی‌یابید که از چه نقطه‌ای به شرایط فعلی رسیده‌اید.

خودتان را لبخندی زیبا تصور کنید

قبل از دریافت بریس، سعی کنید و خودتان را با یک لبخند مرتب شده و با دندان‌هایی به سفیدی مروارید تصور کنید. تصور کنید که دندان‌هایتان در حال استفاده از بریس چگونه خواهند بود. در پایان پروسه درمان شما خواهید فهمید که بریس‌ها چگونه انتظارات شما را برآورده کرده‌اند.

خونسرد باشید و لذت ببرید

استفاده از بریس، ملاحظاتی را به همراه دارد اما واقعاً دلیلی برای نگرانی و سردرگمی وجود ندارد. فقط از آخرین روز قبل از درمان لذت ببرید و بدانید که این آخرین روزی است که شما دندان‌هایی نامرتب دارید و یا از مال اکلوژن رنج می‌برید. از روز خود لذت ببرید و بدانید که از این به بعد شما سفری خواهید داشت به سوی لبخندی زیبا.

به این پست امتیاز دهید.
Rate this post