مراقبت بعد از اتمام درمان ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین)

مراقبت2

شما برای دستیابی به لبخند بی‌نقص و دلخواه خود تلاش زیادی کرده‌اید. از قالب‌های اینویزیلاین استفاده و از دندان‌های‌تان مراقبت کرده‌اید و اکنون درمان شما به اتمام رسیده است. همچنان نیز نیاز به مراقبت از دندان‌های‌تان دارید تا لبخند زیبای خود را حفظ کنید. هنگامی که به مراقبت روزانه از دهان خود فکر می‌کنید، این موارد را به خاطر بسپارید.

مراقبت از لبخندتان بعد از درمان ارتودنسی نامرئی (اینویزالاین)


 نگه دارنده

دندان‌ها به طور طبیعی تمایل دارند که به جایگاه اصلی خود بازگردند و ساختار استخوان در فک همواره در حال تغییر و رشد است. این واقعیت برای همه بیماران تحت درمان ارتودنسی صادق است، چه از اینویزیلاین و چه از بریس‌های فلزی قدیمی استفاده کرده باشند. هیچ تضمینی وجود ندارد که لبخند شما بدون تغییر باقی بماند، اما با مراقبت مناسب، شانس بالایی برای حفظ لبخند زیبای خود خواهید داشت که تاکنون به سختی برای دستیابی به آن تلاش کرده‌اید. بسیاری از بیماران پس از درمان ارتودنسی نامرئی نیاز به نگهدارنده دارند. استفاده از نگهدارنده به وضعیت منحصر به فرد شما بستگی خواهد داشت. اگر نگهدارنده توسط متخصص ارتودنسی‌تان توصیه شود، به صورتی که گفته شده از آن استفاده کنید. نگه دارنده‌ها از حرکت دندان‌های شما به موقعیت اصلی‌شان جلوگیری می‌کنند. برای بیماران دارای سن پایین‌تر، نگهدارنده‌ها به طور معمول تا زمانی استفاده می‌شوند که دندان‌های عقل درآیند یا کشیده شوند. نگهدارنده‌های متحرک باید همواره در هنگام غذا خوردن، ورزش کردن و مسواک زدن دندان‌ها برداشته شوند. لازم است برای اطمینان از اینکه نگهدارنده را نشکنید و یا گم نکنید، مراقبت‌های بیشتری را انجام دهید. بهترین مکان برای نگهدارنده شما داخل دهان‌تان است. هنگامی که از آن استفاده نمی‌کنید، باید در یک جعبه محافظ محکم نگهداری شود.

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن

اکنون که لبخند جدیدی به دست آورده‌اید، باید در تمیز و سالم نگه داشتن آن مراقب باشید. این گفته به این معنی است که لازم است یک دستورالعمل بهداشت دهان و دندان منظم و دقیق داشته باشید. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن باید بخشی از مراقبت‌های روزانه دهان و دندان باشد. نخ دندان کشیدن به رفع پلاک، که تبدیل به تارتار و جرم و رسوبات مواد غذایی می‌شود، کمک می‌کند. این تجمع جرم می‌تواند منجر به جینجیویتی و بیماری لثه شود. لثه‌های شما ممکن است برای یک یا دو هفته بعد از انجام فرآیند ارتودنسی، حساس‌تر شود. شستشو با محلول آب نمک گرم می‌تواند ناراحتی را برطرف کند. دلیل حساسیت دندان‌ها این است که برای مدتی توسط قالب‌های اینویزیلاین محافظت شده‌اند و اکنون کاملا در خارج از هر گونه پوششی هستند. بهتر است از یک خمیر دندان ضد حساسیت استفاده کنید تا از این دوره گذر کنید. اگر دندان‌های شما دارای لکه هستند، یک درمان سفید کردن دندان حرفه‌ای می‌تواند انجام شود.

بررسی‌های منظم دندانپزشکی

علاوه بر مراقبت از خود، باید با دندانپزشک‌تان ملاقات‌های منظم برای بررسی دندان‌ها داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز به طور صحیح در حال انجام است. اکثر بیماران به بررسی و تمیز کردن منظم دندان‌ها حداقل دو بار در سال نیاز دارند، اما باید با دندانپزشک خود در مورد تعداد دفعات لازم برای مورد خاص خود صحبت کنید. تمیز کردن حرفه‌ای دندان‌ و اشعه ایکس، سلامت دندان‌ها و لثه‌های‌تان را تضمین می‌کند، در نتیجه می‌توانید دندان‌های خود را تا آخر عمرتان حفظ کنید. اگر پوسیدگی و یا مشکلات دیگر ایجاد شود، آنها می‌توانند به سرعت اقدام لازم را انجام دهند.

به این پست امتیاز دهید.
Rate this post