لبخند زیبا (سفید کردن دندان، فرم دهی دندان) بعد از ارتودنسی

tarhe-labkhand1-30h1dbwmn8m4bo0sw2o1kw

مرتب کردن دندان‌ها نه تنها سلامتی دهان را بهبود می‌بخشد، بلکه می‌تواند لبخند شما را زیباتر کند. بریس‌ها می‌توانند لبخند شما را در هر سنی که باشید تغییر دهند و امروزه حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد از بیماران ارتودنسی بزرگسال هستند. آغاز و پایان زیباسازی لبخند شما با بریس نخواهد بود. هنگامی برداشتن بریس، گزینه‌های متعددی، از جمله استفاده از نگهدارنده، سفید کردن دندان‌ها و فرم‌دهی دندان‌ها پس از ارتودنسی، برای جذاب‌تر کردن لبخند خود دارید. اگر به دنبال راه‌هایی برای بهبود لبخند خود هستید، بدانید که چگونه این درمان‌ها می‌توانند برای شما مفید باشند.

شکل دهی دندان‌ها پس از ارتودنسی


صاف کردن دندان‌ها

پس از برداشتن بریس‌ها، مراقبت‌های بعدی ضروری است زیرا دندان‌های تازه صاف شده باید با استفاده از یک نگهدارنده پایدار شوند. نگهدارنده یک دستگاه سفارشی ساخته شده از سیم‌های پلاستیکی و فلزی است که دندان‌هایتان را در محل خود نگه می‌دارد. نگهدارنده‌ها معمولا متحرک هستند اما گاهی اوقات ممکن است ثابت باشند. برای شش ماه اول پس از برداشتن بریس، ممکن است لازم باشد از یک نگهدارنده تمام وقت استفاده کنید. دوره شش ماهه بعدی ممکن است با استفاده نگهدارنده در شب همراه باشد. اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل‌های دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی خود را در مورد استفاده از نگهدارنده دنبال کنید تا بتوانید از مزایای کامل بریس و نگهدارنده بهره مند شوید.

سفید کردن و براق کردن دندان‌ها

دندان‌های شما در طول سال‌ها می‌توانند با قرار گرفتن در معرض مواد غذایی و نوشیدنی‌های خاصی مانند قهوه، چای و سس گوجه فرنگی لکه‌دار شوند. لبخند خود را با سفید کردن دندان‌ها جذاب‌تر کنید. سفید کردن دندان‌ها که در مطب دندانپزشک قابل انجام است، شامل استفاده از یک ژل حاوی پراکسید به دندان‌ها است که می‌تواند لکه‌های عمیق سطح را برطرف و دندان‌ها را ۵-۷ برابر روشن‌تر کند. سفید کردن به خوبی روی دندان‌های زرد اثر می‌کند، اما برای دندان‌های قهوه‌ای یا خاکستری، و یا روی روکش‌های موجود، دندان‌های پر شده، ونیرها و روکش‌ها اثر ندارد. با مسواک زدن دندان‌ها دو تا سه بار در روز با خمیر دندان سفید کننده و اجتناب از مواد غذایی عامل لکه‌های دندانی، از ایجاد لکه‌های بیشتر در آینده جلوگیری کنید.

فرم دهی

فرم دهی دندان‌ها پس از ارتودنسی گزینه دیگری است، به خصوص اگر به دنبال جنبه‌های دیگر لبخند مورد نظر خود باشید. تغییر شکل دندان‌ها و فرم دهی به آن، روش‌های زیبایی هستند که شکل، طول و موقعیت دندان‌های شما را تغییر می‌دهند تا نقاط ضعف کوچک مانند کجی جزئی دندان‌ها، روی هم افتادگی، بد شکلی، شکستگی یا تیزی اضافی دندان‌ها را برطرف کنید. دندانپزشک شما تصمیم خواهد گرفت که کدام روش می‌تواند لبخند شما را بهبود بخشد، گاهی اوقات دو روش را ترکیب می‌کند، و از اشعه ایکس برای تعیین اینکه آیا استخوان کافی برای محافظت از دندان‌ها دارید، استفاده می‌کند.

زندگی پس از ارتودنسی، هنگامی که رژیم مراقبت از دهان و دندان خود را ادامه می‌دهید و تصمیم به انجام روش‌های جدیدی برای لبخند خود می‌گیرید، مراقبت‌هایی را می‌طلبد. تحقیق خود را انجام دهید و گزینه‌های درمانی را با دندانپزشک خود مطرح کنید، بدین ترتیب می‌توانید لبخندی که سزاوار آن هستید، و اعتماد به نفس همراه با آن را به دست آورید.

به این پست امتیاز دهید.
Rate this post