فواید و مزایای درمان ارتودنسی را بدانیم

123

ارتودنسی سال‌هاست که در حال انجام است؛ حتی مصریان باستان ارزش یک لبخند زیبا را تحسین کردند و در اطراف دندان‌های‌ مومیایی‌ها نوارهای فلزی یافت شده است. ارتودنسی برای همه مناسب است. دیده شده که هر ساله بزرگسالان بیشتری درمان ارتودنسی را می‌پذیرند. بریس تنها روند بهبودی را تسهیل می‌کند.اکنون می‌توانید دندان‌های خود را بدون یک براکت فلزی یا سیم در معرض دید صاف مستقیم نمایید.

متخصصین ما در کلینیک ارتودنسی دکتر خدیوی، اسکن دیجیتال دهان شما را گرفته، نتایج را با شما به اشتراک می‌گذارند و برنامه درمان را که مخصوص نیازهای شما طراحی شده است، ارائه می‌دهند. آن‌ها همچنین به شما در تصمیم‌گیری در مورد بهداشت دهان و دندان‌تان کمک می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۲۲۹۱۴۵۹۶ -۰۲۱۲۲۹۱۴۵۹۶ تماس حاصل نمایید.

مزایای کلیدی ارتودنسی


در اینجا لیستی از فواید کلیدی درمان ارتودنسی ارائه شده است.

لبخند درخشنده‌تر

قابل توجه‌ترین مزیت انجام درمان ارتودنسی، ظاهر بهتر لبخند شماست. این تغییر می‌تواند تمام چهره شما را تغییر دهد. بریس‌ها نه تنها دندان‌ها را صاف می‌کنند، بلکه می‌توانند مشخصات چهره شما و شیوه جفت شدن دندان‌های‌تان با هم را بهبود بخشند. دندان‌های صاف‌تر و لبخند جذاب‌تر باعث افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس می‌شوند که اغلب به موفقیت حرفه‌ای و شخصی فرد کمک می‌کند. اگر در شرف یک قرار ملاقات مهم یا مصاحبه شغلی هستید، یک لبخند زیبا تاثیر مثبتی بر روی کسانی که در اطراف شما هستند خواهد گذاشت.

ثبات دندانی بیشتر

رابطه مستقیمی بین صافی و پایداری دندان‌ها وجود دارد. هرچه دندان‌ها صاف‌تر باشند، ثبات بلند مدت‌تری دارند. متاسفانه این همبستگی همچنین به این معنی است که مشکلات ارتودنسی درمان نشده در طول زمان تشدید می‌شوند. به طور خاص، بی نظمی دندان‌ها زمانی اتفاق می‌افتد که دندان‌ها در جای خود قرار نگیرند و دندان‌ها عقب به جلو رانده شوند. هنگامی که لغرش دندان‌ها با یکدیگر تماس پیدا می‌کند، راه برای تشدید شلوغی و بی‌نظمی باز خواهد بود. اگر بی‌نظمی بیش از حد پیشرفت کند، ممکن است دیگر فضای کافی برای همه دندان‌ها وجود نداشته نباشد. در نتیجه، ممکن است نیاز به کشیدن یک یا چند دندان باشد. طبیعی است که هرچه شلوغی دندان‌ها زودتر تصحیح شود، فرایند ساده‌تر خواهد بود.

سلامت بلند مدت لثه

در نهایت، نشان داده شده است که دندان‌های صاف کمتر مستعد ابتلا به مشکلات پریودنتال (لثه) هستند. تمیز کردن دندان‌های مرتب آسان‌تر است و فضای ناچیزی برای قرارگیری ذرات غذا بین خود دارند. این امر احتمال ایجاد جرم و پلاک دندان که اغلب منجر به عفونت لثه، تحلیل لثه و بیماری لثه می‌شود، را کاهش می‌دهد. دندان‌های صاف آسان‌تر تمیز می‌شوند (شکاف‌های کمتری برای پنهان شدن غذا و باکتری‌ها فراهم می‌کنند).

بسیار ظریف

بریس می‌تواند فوق العاده ظریف باشد. بریس شفاف، به رنگ دندان، و یا حتی پنهان پشت دندان‌های خود را در نظر بگیرید. یا اگر احساس می‌کنید فرد پرماجرایی هستید، می‌توانید لبخند خود را با رنگین کمانی از رنگ جذاب کنید!

چیزی که می‌خواهید را حاصل می‌نماید

بریس‌ها دندان‌های طبیعی شما را صاف می‌کنند به جای اینکه آن‌ها را پشت یک ونیر کامل پنهان کنند.

بدون نیاز به سوزن

در بدترین حالت ممکن است بریس‌ها پس از قرارگیری یا تنظیم، اندکی آزار دهنده باشند، اما مطمئن باشید هیچ خالی کردن یا پر کردن دندانی وجود نخواهد داشت.

مقاومت در برابر شیرنی‌ها

بریس می‌تواند به شما کمک کند تا در برابر خوراکی‌های شیرین مقاومت کنید. غذاهای شیرین و چسبنده و بریس رابطه خوبی با هم ندارند، بنابراین شما دلیلی برای دوری از تنقلات آسیب زننده به دندان خواهید داشت.

نتایج جالب توجه‌اند

دیدن خوشحالی و رضایت بیماران از لبخندشان بعد از درمان ارتودنسی همواره لذت بخش است.

موقتی

بریس‌ها تنها موقتی هستند. بنابراین اگر همچنان در مورد مزایای آنها متقاعد نشده‌اید، این واقعیت را در نظر داشته باشید که آنها دائمی نیستند. در واقع برخی از موارد ساده را می‌توان در چند ماه درمان کرد.

به این پست امتیاز دهید.
Rate this post