علت و روشهای کاهش درد ارتودنسی دندان (سیم کشی)

orthodentic_pain

احتمالا در چند روز یا چند هفته اول درمان ارتودنسی و قرار دادن بریس، دندان‌ها و فک شما درد خواهد داشت. بخش داخلی لب‌های شما نیز احتمالا بسیار حساس خواهند شد، زیرا در تمام طول روز روی فلز کشیده می‌شوند. این حالت می‌تواند دردناک و بسیار آزار دهنده باشد. در نظر داشته باشید که این چند هفته اول استفاده از بریس، بدترین زمان است و دهان شما در نهایت با بریس‌ها تنظیم می‌شود و بیشتر به وجود این فشارها عادت می‌کند. در نهایت، حتی ممکن است فراموش کنید که از بریس استفاده می‌کنید و درد آن متوقف می‌شود. اما در اوایل دوره، به نظر می‌رسد که این اتفاق هرگز نخواهد افتاد. هر فردی که از بریس استفاده می‌کند می‌تواند درد چند هفته اول آن را به یاد آورد. شما باید یاد بگیرید که دوباره چطور غذا بخورید و تنها با غذای نرم شروع کنید.

چرا ارتودنسی درد دارد؟


ارتودنسی درد دارد، زیرا اولا سیم‌ها و براکت‌ها برای دهان جدید هستند و دوما، دندان‌های شما را به صورت فعالی حرکت می‌دهند. استفاده از بریس درد دارد، زیرا موقعیت دندان‌های شما را با هل دادن یا کشیدن آنها و یا صرفا چرخش آن‌ها در موقعیت فعلی خود، عوض می‌کند. درد، راهی است که بدن شما به شما می‌گوید که چیزی اشتباه است و در چند هفته اول، قبل از اینکه به حرکات دندان‌ها عادت کند، به شما می‌گوید که چیزی به طور جدی نادرست است.

همچنین بریس به خاطر وجود براکت‌ها درد دارد، زیرا اگرچه براکت‌ها برای آسیب رساندن به پوشش نرم داخل دهان شما طراحی نشده‌اند، ولی می‌توانند تا حدودی باعث خراشیدگی و تحریک دهان شوند. این حالت می‌تواند هفته‌ها طول بکشد، به این معنی که پوست داخل دهان شما ممکن است بسیار حساس شود. اگر نمی‌خواهید در هنگام استفاده از بریس دچار خراشیدگی شوید، اینویزیلاین و اینویزیلاین نوجوانان گزینه‌های خوبی در طول این زمان می‌باشند.

چگونه از درد ارتودنسی جلوگیری کنیم؟


اگر از بریس استفاده می‌کنید، یک راه مناسب برای جلوگیری از درد ارتودنسی این است که قبل از ویزیت خود، از مسکن استفاده کنید. این کار باعث اثربخشی دارو در سیستم بدن شما می‌شود و می‌تواند قبل از اینکه درد شروع شود، آن را متوقف کند. پیشگیری از درد ارتودنسی معمولا ساده‌تر از متوقف کردن درد پس از آغاز آن است، بنابراین با درد بریس مقابله کنید و از یک رژیم غذایی مناسب استفاده نمایید تا فک و دندان‌هایتان درد کمتری داشته باشند. همین وضعیت برای تنظیمات بریس نیز وجود دارد، گرچه یک دوز مسکن می‌تواند برای کاهش ناراحتی پس از تنظیمات جزیی بریس‌های‌تان، کافی باشد.

یکی دیگر از راه‌های مناسب برای جلوگیری از درد، استفاده از موم دندانی است که متخصص ارتودنسی به شما خواهد داد. این موم معمولا در ظروف کوچک قرار دارد و گاهی اوقات به شکل دایره‌های از قبل درست شده وجود دارد. شما می‌توانید از موم بر روی سطح براکت‌های خود استفاده کنید تا آن‌ها را از تحریک دهان خود دور نمایید. شما قادر خواهید بود تا روی انتهای تیز سیم موم قرار دهید و از خراشیده شدن دهانتان جلوگیری کنید تا در ویزیت بعدی آن را تنظیم نمایید.

راه دیگر برای جلوگیری از و کاهش درد ارتودنسی، مراقبت شدید در مورد آنچه که می‌خورید می‌باشد. خوردن غذاهای سفت و ترد و خوراکی‌هایی که نیاز به جویدن دارند، در طی چند هفته اول دردناک‌تر از مصرف غذاهای نرم خواهد بود. اگر در تلاش برای جلوگیری از فشار بر روی دندان‌ها و فک خود هستید، در طول عادت کرن دهان به بریس‌های جدید و یا سفت کردن آن‌ها، مقادیر کوچک مواد غذایی نرم مانند پودینگ، ماست، و یا شوربای جو دوسر، مصرف کنید. باز کردن بیش از حد فک به منظور تلاش برای جویدن نان یا چیپس خشک تنها می‌تواند درد شما را طولانی‌تر کند یا حتی باعث آن شود.

به این پست امتیاز دهید.
Rate this post