تمیز کردن پلاک اینویزیلاین یا ارتودنسی نامرئی

1

اگر شما در نظر دارید برای مرتب کردن دندان های خود از الاینرهای اینویزیلاین استفاده کنید، شما باید بدانید علت اینکه افراد اینویزیلاین را انتخاب می کنند، این است که آنها بسیار محتاط هستند.
اما برای آنکه درمان اینویزیلاین خود را مخفی نگه دارید، الاینرها باید مرتباً تمیز شوند و این کار آنها را تازه و دست نخورده نگه می دارد. بیشتر بیماران تمیز کردن اینویزیلاین را ساده می دانند و الاینرها باید حدوداً هر هفته عوض شوند، بنابراین نیاز به تمیز کردن خیلی زیادی وجود ندارد. تمیز نگه داشتن الاینرها یک بخش ضروری درمان شما به شمار می آید. این امر تنها برای زیبایی نیست، بلکه واقعاً این امکان وجود دارد که اگر الاینرها را به درستی تمیز نکنید، به دندان های شما آسیب برسانند.

چگونه اینویزیلاین را تمیز کنیم؟


در اینجا به نکاتی در مورد غیر قابل مشاهده نگه داشتن الاینرهای اینویزیلاین اشاره می کنیم.

قبل از شروع

از آب داغ، دهانشویه یا تمیز کننده های دندان های مصنوعی برای تمیز کردن اینویزیلاین استفاده نکنید. آب داغ باعث می شود الاینرهای شما شکل خود را از دست بدهند و فاقد اثرگذاری لازم باشند و همچنین دهانشویه یا دیگر پاک کننده ها ممکن است بر روی الاینرها لکه ایجاد کند. بهترین راه برای آنکه مطمئن شوید الاینرهایتان همیشه تمیز خواهند بود، این است که همواره یک مسواک و خمیر دندان با خود داشته باشید.

دندان های خود را تمیز کنید.

شما باید حداقل به مدت ۲۰ ساعت در طول روز از الاینرهای اینویزیلاین خود استفاده کنید. این بدین معنا می باشد که هر گونه تکه های غذا، پلاک یا بزاق که بر روی دندان های شما قرار می گیرند، در آنجا به دام می افتند و بر روی مینای دندان فشار داده می شوند. این اتفاق باعث لکه دار شدن دندان شما می شود و اگر مراقبت نکنید می تواند در تسریع روند پوسیدگی دندان نیز نقش داشته باشد. هنگامی که الاینرها را خارج می کنید تا چیزی بخورید یا بنوشید، شما باید تنها در حالتی آن را به جای خود بازگردانید که دندان های خود را به درستی مسواک زده باشید و از نخ دندان نیز استفاده کرده باشید.
ساده ترین راه برای تمیز کردن دقیق الاینرها آن است یک حمام بهداشتی برای آنها فراهم کنید.

مرحله ۱
هیدروژن پراکسید و آب ولرم را به نسبت ۵۰ به ۵۰ با یکدیگر مخلوط کنید.
هرچند هیدروژن پراکسید هیچ یک از پلاک ها را از روی الاینر پاک نمی کند اما تمامی باکتری های تجمع یافته را از بین می برد.
اجازه دهید الاینرها به مدت تقریباً نیم ساعت در محلول شناور بمانند.
الاینرها را خارج کنید و با آب سرد آبکشی نمایید.

مرحله ۲
سپس محلول دیگری تهیه کنید، به این صورت که آب گرم و سرکه سفید را با نسبت ۵۰ به ۵۰ با یکدیگر مخلوط کنید.
الاینرهای اینوزیلاین را به مدت ۳۰ دقیقه در این محلول شناور کنید و سپس آنها را با آب سرد آبکشی کنید و با یک مسواک نرم به آرامی آنها را مسواک کنید.
هنگامی که به خوبی آنها را آبکشی نمودید، دندان های خود را مسواک کرده و از نخ دندان نیز استفاده کنید و اکنون شما برای استفاده از الاینرهای خود آماده هستید.

مسواک زدن

یک گزینه راحت تر و سریع تر (اما با دقت کمتر) این است که سینی های اینویزیلاین خود را مسواک کنید.
از یک مسواک نرم استفاده کنید تا به آنها آسیبی نرسد و مقداری از خمیر دندان مورد استفاده خودتان را نیز بر روی سینی بمالید. سینی ها را به آرامی مسواک کنید و سعی کنید هرگونه تجمع پپلاک یا ذرات غذای قابل مشاهده را بزدایید.
سینی ها را با آب ولرم یا سرد آبکشی کنید و سپس آنها را با یک دستمال استریل خشک کنید. و فراموش نکنید که قبل از برگردانن الاینرها به جای خود، دندان هایتان را نیز مسواک کرده و از نخ دندان استفاده کنید!

به این پست امتیاز دهید.
Rate this post