بهترین متخصص ارتودنسی (ارتودنتیست) در تهران

Untitled992-1

ارتودنتيست يا متخصص ارتودنسی به دندانپزشکاني گفته مي‌شود که تخصص آنها در زمينه مرتب کردن دندان‌هايي است که دچار انحراف و ناهنجاري شده باشند. اين متخصصان از ابزارهايي مانند بريس‌ها براي مرتب کردن دندان‌ها و بازگرداندن آنها به جايگاه درست خود استفاده مي‌کنند. متخصصين ارتودنسی عوارضي از قبيل فاصله زياد بين دندان‌ها، جلو بودن فک پاييني، جلو بودن فک بالايي و ساير عوارضي که به دندان‌ها، فک و عضلات صورت ارتباط داشته باشد را درمان مي‌کنند. اين متخصصان بعد از آنکه تحصيل در رشته دندانپزشکي را به پايان مي‌رسانند، يک دوره تخصصي دو ساله را نيز در زمينه ارتودنسی مي‌گذرانند. البته به خاطر رقابت بالا و آزمون‌هاي دشواري که براي اين دوره تخصصي وجود دارد، فقط درصد بسيار کمي از دندانپزشکان مي‌توانند تخصص ارتودنسی بگيرند. علاوه بر آن، يک دندانپزشک براي آنکه بتواند به يک متخصص ارتودنسی خوب تبديل شود بايد از نظر شخصيتي و اخلاقي نيز از صلاحيت‌هاي لازم برخوردار باشد. در اينجا مهم‌ترين ويژگي‌هاي بهترین متخصص ارتودنسی را ذکر مي‌کنيم تا شما هم با در نظر گرفتن آن بتوانيد يک متخصص ارتودنسی باصلاحيت را انتخاب کنيد.

مهم‌ترين نکاتي که در انتخاب يک متخصص خوب ارتودنسی اهميت دارد عبارت است از:

 • تجربه
 • دانش
 •  برخورد و رفتار

ما در مطب دکتر خديوي، بر اساس همين اصول سعي مي‌کنيم تا دانش تخصصي خود را افزايش دهيم و همکاران و اعضاي تيم خود را با فناوري‌هاي روز در زمينه ارتودنسی آشنا کنيم. ما تمام تلاش خود را به کار مي‌بنديم تا بيمارانمان احساس راحتي و آرامش داشته و مطمئن باشند که به نتايج مورد نظر خود دست خواهند يافت.

چه کسي مي‌تواند به شما کمک کند؟

untitled

اولين و مهم‌ترين نکته‌اي که براي درمان ارتودنسی بايد به آن توجه کنيد آن است که به کجا مي‌توانيد مراجعه کنيد و دقيقاً چه کسي مي‌تواند مشکل شما را حل کند؟ دقت کنيد که براي ارتودنسی و ساير بيماري‌هاي دنداني مرتبط با آن بايد به يک دکتر ارتودنسی مراجعه کنيد، نه به يک دندانپزشک عمومي.

 • متخصص ارتودنسی يک دندانپزشک است که پس از پايان تحصيلات خود در مقطع دکتري رشته دندانپزشکي، يک دوره دو ساله تخصص ارتودنسی را نيز به صورت تمام وقت در دانشگاه مي‌گذراند.
 •  متخصصين ارتودنسی با فراگيري آموزش‌هايي در زمينه نحوه جا‌به‌جا کردن دندان‌ها و اصلاح روند رشد و نمو اجزاي صورت (ارتوپدي فک و صورت)، دوره تخصصي ارتودنسی را طي مي‌کنند و سپس مي‌توانند به طور اختصاصي ناهنجاري‌هاي دندان‌ها و فک را درمان کنند.
 •  زمينه فعاليت متخصصين ارتودنسی، منحصر به درمان‌هاي ارتودنسی و ارتوپدي فک و صورت است. يعني تنها روش درماني که اين متخصصان انجام مي‌دهند و در واقع، تمام کاري که انجام مي‌دهند همين ارتودنسی است. بسياري از دندانپزشکان عمومي هم بعد از گذراندن يک دوره آموزشي دو روزه (در آخر هفته)، به صورت غيرقانوني و بدون داشتن مجوزهاي لازم اقدام به ارائه درمان‌هاي ارتودنسی و ساخت بريس‌ها مي‌کنند. اما اين افراد اصلاً مباني علمي ارتودنسی را فرا نگرفته‌اند و در مورد همه عوارض احتمالي ارتودنسی، روش‌هاي متعدد موجود براي ارتودنسی و بهترين روش قابل استفاده براي هر شخص، دانش و اطلاعات کافي را ندارند.

پس براي آنکه مطمئن باشيد بعد از شروع درمان خود دچار مشکلات و عوارض جانبي احتمالي نخواهيد شد، بايد از همان قبل از شروع ارتودنسی، يک متخصص خوب را انتخاب کنيد که دانش و تخصص لازم براي اين کار را داشته باشد. در ادامه به چند نکته مهم اشاره مي‌کنيم که مي‌تواند در انتخاب يک متخصص خوب ارتودنسی براي شما مفيد باشد.

چگونه يک متخصص ارتودنسی انتخاب کنيم؟

 1.  در نظر داشته باشيد که زمان درمان ارتودنسی ممکن است خيلي طولاني شود. پس بايد از همان ابتدا اطمينان حاصل کنيد که شما يا کودکتان با پزشک و همکاران او که در آينده تا مدت‌ها با آنها سر و کار خواهيد داشت، احساس راحتي داريد. در عين حال توجه کنيد که نتايج ارتودنسی هر چه که باشد تا پايان عمر با شما همراه خواهد بود و شما براي هميشه آن متخصصي که درمان شما را انجام داده است به خاطر خواهيد داشت. پس سعي کنيد حتماً در مورد سوابق کاري او و درمان‌هايي که در گذشته انجام داده است، اطلاعات کسب کنيد.
 2.  شما مي‌توانيد يک نوبت از مطب متخصص ارتودنسی بگيريد و براي مشاوره و کسب اطلاعات لازم در مورد نحوه کار او به آنجا مراجعه کنيد. در زمان مشاوره، هر سؤالي که در اين مورد داريد را بدون تعارف بپرسيد. به خاطر داشته باشيد که شما اصلاً براي همين کار اينجا هستيد و اين حق شما است و براي شما بسيار اهميت دارد که بدانيد چه روش‌هايي براي ارتودنسی وجود دارد و کدام روش براي درمان مشکلات شما بيشترين کارآيي را خواهد داشت. هر چقدر شما اطلاعات بيشتري در مورد سلامتي دندان‌هاي خود داشته باشيد، مي‌توانيد تصميم‌گيري بهتر و آگاهانه‌تري براي درمان خود انجام دهيد.
 3. بعضي از پرسش‌هاي مهم ديگري که بايد به دنبال يافتن پاسخ آنها باشيد، عبارت است از:
 •  چه کسي بر روند درمان شما نظارت خواهد داشت؟ خود متخصص ارتودنسی يا دستياران او؟
 •  آيا ساعت کاري مطب دندانپزشکي به اندازه کافي طولاني هست که بتوانيد قبل يا بعد از مدرسه کودکتان يا کار خودتان به مطب مراجعه کنيد؟
 •  اين مرکز دندانپزشکي با کدام بيمه‌ها همکاري دارد و چه شرايط و تسهيلاتي را براي پرداخت هزينه‌هاي درماني در نظر گرفته است؟
 •  آيا متخصص ارتودنسی برخورد خوب و محترمانه‌اي با شما دارد و به خواست شما احترام مي‌گذارد؟ يا اينکه در آنجا به شما فقط به عنوان يک مشتري عادي نگاه مي‌کنند.

يک متخصص خوب ارتودنسی چه ويژگي‌هايي دارد؟

 1. بهترین متخصصین ارتودنسی کسانی هستند که به آراستگی و زیبایی ظاهری اهمیت می‌دهند. در واقع شغل چنین افرادی آن است که با اصلاح وضعیت ظاهری و عملکرد دندان‌های یک بیمار به او کمک کنند تا احساس زیبایی و جذابیت بیشتری داشته باشد. پس خودشان هم باید به زیبایی اهمیت بدهند و زیبا و آراسته به نظر برسند. داشتن چنین ویژگی باعث می‌شود که متخصص ارتودنسی بتواند بهترین روشی که باعث ایجاد زیباترین لبخند برای شما می‌شود را تشخیص دهد. به این ترتیب بیمار می‌تواند به سطح بالاتری از اعتماد به نفس دست پیدا کند و احساس ناراحتی و خجالت کمتری در موقعیت‌های مختلف در اجتماع داشته باشد. علاقمند بودن به زیبایی و آراستگی ظاهری و داشتن حس همکاری و مساعدت با بیمار به یک متخصص ارتودنسی کمک می‌کند تا تصویری از نتایج نهایی درمان خود را به بیمار نشان دهد و بیمار نیز اطمینان پیدا کند که به اهداف مورد نظر خود از انجام ارتودنسی دست پیدا خواهد کرد.
 2. افرادي که يک متخصص ارتودنسی با آنها سر و کار دارد، تقریباً بدون استثنا کساني هستند که در مورد زیبایی ظاهری خود نگراني دارند و از مشکلات دندان‌های خود احساس خجالت می‌کند. این به آن معناست که داشتن ویژگی‌های شخصیتی مناسب از جمله توانایی درک نگرانی‌های یک بیمار و حساس بودن نسبت به آنها برای یک متخصص ارتودنسی اهمیت بسیار زیادی دارد. در واقع همین خصوصیات اخلاقی است که باعث می‌شود بیمار با یک متخصص ارتودنسی احساس راحتی بیشتری داشته باشد. به خاطر داشته باشید که وقتی مجبور هستید با یک متخصص ارتودنسی در مورد ناراحتی‌ها و مشکلات شخصی که به خاطر وضعیت دندان‌هایتان برای شما پیش آمده است صحبت کنید، ممکن است کمی احساس خجالت و اضطراب به شما دست بدهد. بنابراین بیمار با دیدن روی خوش و برخورد صمیمانه از یک متخصص ارتودنسی می‌تواند به توانايي او در رفع مشکلاتش اطمینان پیدا کند.
 3. توجه به جزئیات و نکات ریز، یکی دیگر از مشخصات یک متخصص ارتودنسی خوب است. اصولاً متخصصین ارتودنسی با مسائل بسیار دقیق و ظریف مانند ابعاد ابزارهای ارتودنسی، اندازه‌گیری فاصله بین دندان‌ها، شکل و رنگ بریس‌ها سر و کار دارند. حتی کوچک‌ترین تنظیمات مربوط به دندان‌ها مانند میزان فشاری که بر دندان وارد می‌شود، می‌تواند تفاوت‌های چشمگیری در نتیجه درمان ارتودنسی ایجاد کند و تأثیر زیادی بر زیبایی لبخند بیمار و راحتی او در جویدن و صحبت کردن در آینده خواهد داشت. همچنین می‌تواند تغيير چشمگيري در چهره و وضعیت ظاهری بیمار ايجاد کند. بنابراین مشخص است که دقت کردن به جزئیات تا چه حد می‌تواند برای یک متخصص ارتودنسی اهمیت داشته باشد. علاوه بر آن، متخصص ارتودنسی باید طبیعتاً انسان ایده‌آل‌گرایی باشد. به طوری که تمامی جزئیات کار تا جایی که لازم است مطابق با میل و نظر بیمار تنظیم شود.
 4. کار کردن به عنوان یک متخصص ارتودنسی نیاز به صبر و حوصله خیلی زیادی دارد. زیرا تا وقتی که کار یک متخصص ارتودنسی به نتیجه برسد و آثار موفق کار خود را ببیند، مدت زیادی طول می‌کشد. اغلب بیماران معمولاً در طول دوره درمان خود در فواصل زمانی منظم به متخصص ارتودنسی مراجعه می‌کنند تا تنظیمات لازم را به صورت تدریجی بر روی بریس‌های آنها انجام دهد. بنابراین متخصص باید حوصله زیادی داشته باشد تا این تنظیمات را به گونه‌ای در وضعیت دندان‌ها، فک‌ها و اجزای صورت انجام دهد که در پایان دوره درمان، همه چیز خوب و زیبا باشد.
 5. بیماران به یک متخصص ارتودنسی نیاز دارند که در مورد آینده و نتایج قابل انتظار از درمان، خوش‌بین باشد، اما در عین حال انتظارات غیر واقعی هم در مورد طول دوره درمان و هزینه آن برای بیمار ایجاد نکند. بهترین متخصص ارتودنسی کسی است که بتواند تضمین کند نتایج خوب ارتودنسی تا آخر عمر برای بیمار ماندگار خواهد بود.

با توجه به اهمیت ارتودنسی در زیبایی و همچنین هزینه‌های مربوط به آن یافتن، متخصصی ماهر در این زمینه جهت جلوگیری از عوارض و مشکلات پس از درمان ضروری به نظر می‌رسد. دکتر خدیوی و همکارانشان در گام اول ارتقاء دانش بیمار و کمک به ایشان در تصمیم‌گیری بهتر را کلید موفقیت روش‌های درمانی می‌دانند و انجام مشاوره قبل از انجام روش‌های ارتودنسی را به بیماران توصیه می‌کنند.
شما می‌توانید جهت مشاوره یا طرح سئوالات خود با دکتر خدیوی و همکارانشان با شماره تلفن ۲۲۹۰۰۲۹۸-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

لیست دندانپزشکان متخصص ارتودنسی


 دکتر علیرضا خدیوی

نوع تخصص:متخصص ارتودنسی

تلفن تماس:  ۲۲۰۷۳۷۸۵

آدرس۱ تهران، میرداماد، میدان مادر، خیابان بهروز ، نبش یکم، ساختمان پاسارگاد، واحد ۳۰۶    تماس: ۰۲۱۲۲۹۰۰۲۹۸

آدرس۲: تهران، تهرانپارس فلکه دوم ، فرجام، پلاک ۸۹ ، ساختمان آریانا، طبقه پنچم، واحد ۲۴ و۲۳   تماس: ۰۲۱۷۷۷۳۱۰۰۷

آدرس۳: تهران،نواب، تقاطع آذربایجان، برج شهاب ۱ ، طبقه اول، واحد۱۱۷      تماس: ۶۶۳۸۱۱۹۵  


دکتر سعید قریشی

نوع تخصص:متخصص ارتودنسی

تلفن تماس:  ۲۲۰۷۳۷۸۵

آدرس تهران، سعادت آباد میدان فرهنگ ابتدای بلوار ۲۴ متری پلاک ۱۱ واحد ۲


مرکز دندانپزشکی علیرضا ملک نیا

نوع تخصص: ارتودنسی، جراحی، درمان ریشه

تلفن تماس:  ۸۸۷۷۴۱۰۹

آدرستهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ونک، نبش کوچه هجدهم


کلینیک دکتر نوید رونده

نوع تخصص: دندانپزشکی کودکان و نوجوانان ارتودنسی پیشگیری

تلفن تماس:  ۸۸۷۱۵۵۳۶

آدرس تهران، ولیعصر – نرسیده به پارک ساعی – روبروی هتل سیمرغ – پلاک ۱۰۱۸


درمانگاه کشاورز

نوع تخصص: اطفال،ارتودنسی،اندو و

تلفن تماس:  ۶۶۴۳۳۴۴۴

آدرس تهران، انتهای بلوار کشاورز – بعد از جمالزاده – قطعه دوم شمالی -شماره ۲/۱۵۱


دکتر  حسن صالحی

نوع تخصص: ارتودنسی

تلفن تماس:  ۰۲۱۲۶۱۱۰۰۵۲ - ۰۲۱۲۶۱۱۰۰۵۳

آدرستهران،  فرمانیه - جنب باشگاه فرمانیه - ساختمان پزشکان ۲۴۱ - طبقه سوم واحد شماره ۱۱


دکتر محسن معصومی

نوع تخصص: دندانپزشک متخصص ارتودنسی

تلفن تماس:  ۶۶۵۶۴۸۵۴

آدرستهران، م انقلاب – خ دکتر قریب – تقاطع خ فرصت شیرازی – پلاک ۱۱۷ – طبقه پنجم


دکتر محمد جواد خسرو پور

نوع تخصص: دندانپزشک متخصص ارتودنسی

تلفن تماس:  ۸۸۰۸۵۹۸۶

آدرستهران، خ گلبرگ غربی -روبروی ۱۶متری اول مجیدیه – ساختمان سحر-پ۳۸۸-ط اول آدرس ۲: شهرک غرب – خ پونک – خ باختری – شماره ۲۱


دکتر محمد علی مناقب

نوع تخصص: دندانپزشک متخصص ارتودنسی

تلفن تماس:  ۸۸۵۵۰۵۲۲

آدرستهران، خ ولیعصر – بالاتر از عباس آباد – کوی دلبسته – شماره ۱۱


دکتر وحید طالبی

نوع تخصص: دندانپزشک متخصص ارتودنسی

تلفن تماس:  ۲۲۲۶۲۹۸۶

آدرستهران، خ شریعتی – بین میرداماد و ظفر – نبش خ مینا


دکتر محسن معصومی

نوع تخصص: دندانپزشک متخصص ارتودنسی

تلفن تماس:  ۶۶۵۶۴۸۵۴

آدرستهران، م انقلاب – خ دکتر قریب – تقاطع خ فرصت شیرازی – پلاک ۱۱۷ – طبقه پنجم


دکتر ابوالفضل هاشم

نوع تخصص: دندانپزشک متخصص ارتودنسی

تلفن تماس:  ۸۸۵۵۵۰۲۳

آدرستهران، خ یوسف آباد – خ فتحی شقاقی – پلاک ۳۱ – واحد ۶


دکتر رامین آذر

نوع تخصص: متخصص ارتودنسی و اصلاح ناهنجاری های دندانی و فکی

تلفن تماس:  ۷۷۲۹۹۹۹۶-۷۷۲۹۹۹۹۷

آدرس :  تهران - تهرانپارس - فلکه دوم (چهارراه اشراق) - به سمت فرجام - پلاک ۲۵ - ساختمان پزشکان اشراق - طبقه دوم - واحد۶


دکتر احسان ابوئی مهریزی - متخصص ارتودنسی

نوع تخصص :دندانپزشک متخصص ارتودنسی

تلفن:  ۰۲۱۸۸۳۷۶۳۱۸

آدرس: تهران - تقاطع سعادت آباد و بلوار دریا - نبش توحید چهارم - پلاک ۴ - طبقه اول


دکتر محمد فراهانی

دندان پزشک عمومی / متخصص ارتودنسی

تلفن:  ۸۸۷۹۰۳۳۹ ، ۸۸۷۸۳۲۰۴

آدرس: تهران - ولی عصر - بالاتر از خیابان دستگردی (ظفر) - نبش کوچه ناصری - پلاک ۸۴ - طبقه دوم


دکتر علی اصغر جمالی

نوع تخصص : ارتودنسی / دندان پزشک

تلفن :  ۲۲۳۶۷۵۴۹

آدرس: تهران - سعادت آباد - میدان سرو - ضلع جنوب غربی - برج سرو ناز - طبقه همکف - واحد ۳


دکتر امیر خاوری

نوع تخصص :ارتودنسی

تلفن:  ۲۲۰۵۶۶۶۸

آدرس: تهران - آفریقا (جردن) - خیابان ناهید شرقی - پلاک ۲۰


دکتر سید امین همایونی

نوع تخصص : ارتودنسی

تلفن: ۲۲۶۴۶۴۶۶

آدرس: تهران - قلهک - خیابان کدویی - کوچه شکوفه - ساختمان پزشکان شکوفه - واحد ۶


دکتر محمد صادق احمد آخوندی

نوع تخصص :متخصص ارتودنسی

تلفن:  ۲۲۹۲۳۰۴۱ (۰۲۱)

آدرس: تهران - شریعتی - ابتدای ظفر - ساختمان آفتاب - پلاک ۹ - طبقه سوم - واحد۱۶


مرکز تخصصی ارتودنسی ودندانپزشکی کودکان

نوع تخصص: دندانپزشکی و ارتودنسی اطفال بدون بیهوشی، ...

تلفن :  ۲۶۲۰۴۳۰۴

آدرس: زعفرانیه - محمودیه شمال تهران منطقه ۱


کلینیک فوق تخصصی دکتر هادی درویش پور

تلفن : ۸۸۸۹۳۲۸۶

نوع تخصص : متخصص ارتودنسی-دندان پزشک(دکتری تخصصی در رشته ارتودنسی و ناهنجاری فک و صورت)

آدرس : فاطمی - گلها مرکز تهران منطقه ۶


کلینیک پاسارگاد

نوع تخصص: اندو،ارتودنسی،پروتز و …

تلفن: ۲۲۹۲۳۸۳۳-۳۴

آدرس: خ میرداماد_نبش شمس تبریزی – شماره ۱۶۴ – واحد ۱


کلینیک شبانه روزی آپادانا

نوع تخصص : اندو-ارتودنسی و …

تلفن: ۸۸۹۴۱۲۵۱-۲

آدرس : بالاتر از میدان ولیعصر – کوچه ناصر – پلاک ۳۶


دکتر اصغر عبادی فر

نوع تخصص : دندانپزشک متخصص ارتودنسی     

تلفن : ۸۸۸۳۳۶۲۸

آدرس : خ امیرآباد شمالی – روبروی مرکز قلب تهران – نبش خ مجد – شماره ۴


دکتر حسن نوروزی

نوع تخصص : دندانپزشک متخصص ارتودنسی

تلفن: ۸۸۵۵۲۱۶۱

آدرس: خ یوسف آباد – خ هفتم – پلاک ۲۷ – واحد ۱۵


درمانگاه دندانپزشکی ایران زمین

نوع تخصص : اطفال-اندو-ارتودنسی-جراحی لثه و…

تلفن: ۶۶۴۳۴۴۰۳

آدرس: م انقلاب- خ کارگر شمالی- نبش چهارراه نصرت- طبقه زیرزمین


درمانگاه گاندی

نوع تخصص : اطفال-اندو-ارتودنسی-جراحی لثه و… 

تلفن : ۸۸۸۸۸۶۷۶

آدرس : خ گاندی – خ دهم – شماره ۱۸


دکترشراره کرم الدین

نوع تخصص: متخصص ارتودنسی

تلفن: ۸۸۸۸۴۰۷۱

آدرس: میدان ونک – ابتدای خیابان ملاصدرا – پلاک ۳ – طبقه چهارم واحد ۲۰


دکتر رامین جعفرزاده

نوع تخصص: متخصص ارتودنسی

تلفن:  ۸۸۵۵۳۶۳۷

آدرس: تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از پارک ساعی جنب پمپ بنزین - برج سپهر ساعی - طبقه ۵ - واحد ۵۰۲

به این پست امتیاز دهید.
Rate this post