اولین ویزیت ارتودنسی

visit

طبیعی است که برای انجام هر کاری در اولین بار نگران باشید. اگر قبلا به متخصص ارتودنسی مراجعه نکرده‌اید، تعجب آور نیست که به دنبال دانستن مراحلی که در این ویزیت اتفاق می‌افتد، باشید. در اینجا چگونگی اولین ملاقات شما توضیح داده شده است.

همانند تمام مراجعات به سایر پزشکان، همواره ثبت اطلاعاتی ابتدایی وجود خواهد داشت که باید قبل از شروع کار، انجام شود. این کار با پر کردن فرم‌هایی در محل پذیرش هنگام ورود شما انجام می‌شود. این فرم‌ها برای مواردی نظیر نام، آدرس، شماره تلفن، اطلاعات بیمه، سابقه سلامتی شما، سابقه دندانپزشکی‌تان و توضیح مختصری از آنچه که در طول درمان به دنبال آن هستید، تکمیل می‌شوند. اگر شما زیر ۱۸ سال هستید، باید یک سرپرست قانونی همراه داشته باشید.

پس از اتمام امورات پرونده، یکی از اعضای کارکنان، مجموعه‌ای از تست‌های تشخیصی را از شما می‌گیرد تا به متخصص ارتودنسی کمک کند که مناسب‌ترین درمان برای شما را انتخاب کند. این تست‌ها معمولا شامل تصاویر و اشعه ایکس می‌باشند. برخی از مشکلات به اشعه ایکس نیاز ندارند و بیماران اندکی، از سوی دندانپزشک خود کپی به همراه می‌آورند. در صورت وجود هر گونه سوال در مورد نیاز به اشعه ایکس اضافی، متخصص ارتودنسی به کارکنان آنچه را که لازم است اطلاع می‌دهد. اشعه ایکس به متخصص ارتودنسی کمک می‌کند تا سلامت و موقعیت دندان‌ها، استخوان‌ها، ریشه‌ها و فک‌ها را مشاهده کند. برخی از تصمیمات حین درمان وجود دارند که بدون اشعه ایکس قابل انجام نیست. هدف از این تصاویر نه تنها ثبت مکانی است که دندان‌های شما در ابتدای درمان قرار دارند، بلکه برای کمک به ارزیابی مشخصات شما، وضعیت قرارگیری لب‌ها و تقارن صورت است.

با تکمیل پرونده‌های تشخیصی، یک دقیقه طول خواهد کشید تا شما و متخصص ارتودنسی با یکدیگر آشنا شده و نگرانی‌های خود را مورد بحث قرار دهید. سپس او چهره، لب‌ها، لثه‌ها، دندان‌ها و فک شما را بررسی می‌کند تا تعیین کند که چه چیزی خوب، و چه چیزی بهتر می‌تواند باشد. پس از آنکه مشکلات شناسایی شدند، متخصص ارتودنسی‌ تمام گزینه‌های احتمالی درمان شما را توضیح می‌دهد و سپس یکی از مواردی را که برای شما مناسب‌تر است توصیه می‌کند. معمولا پس از معاینه شما چهار نتیجه وجود خواهد داشت.

پس از معاینه دندانپزشکی


  • اول، نیازی به بریس وجود ندارد. ممکن است گزینه‌های دیگری وجود داشته باشد که سریع‌تر و ساده‌تر باشند یا شکایت اصلی شما را بهتر برطرف می‌کند. علاوه بر این، زمان‌هایی وجود دارد که متخصصین ارتودنسی اعتقاد ندارند که درمان ارتودنسی برای شما مفید خواهد بود. این وضعیت معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که مشکل بسیار جزئی باشد که هزینه‌ها و خطرات مربوط به بریس بیشتر از مزایای آن باشند.
  • دوم، ممکن است شما نیاز به بریس داشته باشید، اما هنوز برای آن آماده نباشید. این حالت اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که هنوز دندان‌های شیری داشته باشید، دندان‌های آسیاب ۱۲ سالگی‌ در نیامده باشد، یا درمان شما وابسته به رشد فک‌ باشد و لازم به بررسی آن برای مدتی باشد. در هر یک از این موقعیت‌ها، برنامه ریزی می‌شود که چند ماه بعد مراجعه کنید تا متخصص ارتودنسی بتواند پیشرفت شما را بررسی کند. این قرار ملاقات یک مراجعه فراخوانی یا مشاهده نامیده می‌شود. مدت زمان وقفه تا مراجعه بعدی شما معمولا شش ماه است، اما می‌تواند بسته به علت انتظار شما متفاوت باشد.
  • سوم، اگرچه ممکن است نیاز به بریس داشته باشید، اما ابتدا باید به دندانپزشک مراجعه کنید. این مراجعه زمانی اتفاق می‌افتد که نیاز به انجام بعضی از درمان‌های معمول دندانپزشکی داشته باشید، دچار برخی از مشکلات مربوط به لثه یا استخوان باشید که باید مورد توجه قرار گیرند، یا درمان شما به کمک یک متخصص دندانپزشک دیگر نیاز داشته باشد. اگر کار دندانپزشکی ناتمامی دارید یا قبل از شروع درمان تمیز کردن دندان‌هایتان نیاز است، به دندانپزشک مراقبتی اولیه خود ارجاع داده می‌شوید. اگر اندازه‌های فک شما مطابقت نداشته باشد و یا دندان پوسیده داشته باشید، لازم است به یک جراح دهان مراجعه کنید. در صورتی که مشکلات لثه دارید، احتمالا به متخصص بیماری‌های لثه ارجاع داده خواهید شد. اگر بنا به هر دلیلی به عصب کشی نیاز دارید، باید به یک اندودنتیست مراجعه نمایید. گاهی اوقات درمان ارتودنسی نیاز به یک رویکرد تیمی دارد و این فرآیند قبل از اینکه بریس‌های شما قرار بگیرند، به بهترین شکل هماهنگ می‌شود.
  • در نهایت، معمول‌ترین نتیجه معاینه اولیه شما این است که شما برای درمان با بریس آماده هستید و می‌توانید آنها را در زمان مناسب دریافت کنید. دست اندر کاران درمان با خانواده‌تان صحبت خواهند کرد تا بهترین تسهیلات مالی ممکن را ایجاد کنند و رضایت نامه آگاهی‌های لازم را کسب نمایند. هنگامی که این کار انجام می‌شود، آماده خواهید بود که درمان را شروع کنید! امروزه اکثر بیماران در همان روز اولین معاینه واقعا تصمیم می‌گیرند که بریس خود را دریافت کنند.
به این پست امتیاز دهید.
Rate this post