ارتودنسی پیشگیری روش های آن

dentiste-famille-prevention-malocclusion-orthodontie1

آیا در کودکی دندان‌های کج و معوجی داشتید؟ آیا قبلاً از بریس استفاده کرده‌اید یا احساس می‌کنید که باید از آن‌ها استفاده می‌کردید؟ این‌ها سؤالات مهمی هستند که در صورت داشتن فرزند می‌بایست به آن‌ها فکر کنید. اگر درد کودکی دندان‌هایتان مشکل داشتند، احتمال زیادی وجود دارد که فرزندتان نیز به درمان ارتودنسی نیاز پیدا کند، که این می‌تواند نگران کننده باشد. هزینه ارتودنسی چقدر خواهد بود؟ آیا درمان دردناک خواهد بود؟ آیا درمان مؤثر خواهد بود؟این‌ها همگی نگرانی‌های معقولی هستند، زیرا هیچ کس نمی‌خواهد که فرزندش رنج بکشد، حتی اگر این رنج با منافع طولانی مدتی برای او همراه باشد. ما برای بیماران نوجوانمان ارزش قائل بوده و به اندازه شما خواهان کمک به ایشان هستیم، و به همین دلیل است که خدمات ارتودنسی پیشگیری را نیز ارائه می‌دهیم.

خدمات ارتودنسی پیشگیری ما طوری طراحی شده‌اند که بهترین نتایج را با کمترین، و حتی بدون، ناراحتی برای بیمارانمان به همراه داشته باشند. اگر مایلید به استفاده از خدمات کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر خدیوی هستید با ما تماس بگیرید.

مزیت ارتودنسی پیشگیری


همانطور که از اسم ارتودنسی پیشگیری پیدا است، هدف این روش شناسایی مشکلات دندان‌های کودک شما و رفع این مشکلات قبل از جدی یا دائمی شدن آن‌ها است.ارتودنسی پیشگیری در کودکان می‌تواند با کمک به حفظ وضعیت ایده‌آل دندان‌ها در دهان، مانع شکل‌گیری مال اکلوژن‌ها شده یا باعث کاهش آن‌ها می‌شود.

تشخیص مشکلات در کودکان


ما این کار را با همان ابزارهای تشخیصی مورد استفاده در سایر درمان‌های ارتودنسی خود انجام می‌دهیم (یعنی دستگاه‌های مدلسازی و اسکن ارتودنسی سه بعدی). این دستگاه‌ها، که جزء پیشرفته‌ترین دستگاه‌های ارتودنسی هستند، به ما امکان می‌دهند تا تصویر دقیق و شفافی از دندان‌ها و ساختار استخوانی فک کودکتان به دست آوریم. دانستن محل دقیق دندان‌ها، نحوه رویش آن‌ها و هرگونه عوارض ناشی از شکل استخوان یا فک ما را قادر می‌سازد تا روند رشد دهان و دندان بیماران نوجوانمان را تغییر دهیم.

توصیه می‌کنیم برای گرفتن بهترین نتیجه، کودکانتان را از ۷ سالگی تحت پیشگیری ارتودنسی قرار دهید، هرچند که ما درمان‌های پیشگیرانه را برای بیماران ۵ ساله نیز انجام داده‌ایم. اولین معاینه کودکتان با معاینه دهان او آغاز می‌شود تا مشخص شود که آیا فضای کافی برای تمامی دندان‌های دائمی وجود دارد یا خیر. ما همچنین شکل و اندازه قوس‌های دندان‌های کودکتان را بررسی می‌کنیم تا مطمئن شویم اندازه آن‌ها متناسب بوده و در طول رشد مشکلی از این بابت برای او ایجاد نمی‌شود.

بعد از گرفتن عکس استخوان‌ها و دندان‌های کودکتان، در مورد گزینه‌های درمانی مناسب با شما صحبت خواهیم کرد.

روش‌های ارتودنسی پیشگیری


ما خدمات چندین روش ارتودنسی پیشگیری را ارائه می‌دهیم، که برخی از آن‌ها می‌توانند برای شما مناسب باشند، از جمله

رویش هدایت شده

اگر درمان همزمان با شروع رویش دندان‌های جلویی، که معمولاً در شش سالگی شروع می‌شود، انجام گیرد می‌توان از شلوغی دندان‌ها جلوگیری کرده یا آن را به حداقل رساند. این کار معمولاً با ایجاد فضای اضافی برای دندان‌ها انجام می‌شود؛ روشی که به دندان‌ها اجازه می‌دهد به طور طبیعی هم‌تراز شوند.

کشیدن زود هنگام دندان‌ها

گاهی اوقات یک دندان شیری در زمان مناسب نمی‌افتد، و در مواردی دیگری هم این دندان‌ها اصلاً نمی‌افتند. در چنین مواردی، از آنجا که دندان شیری هنوز نیفتاده، دندان دائمی در وضعیت نامناسبی رشد می‌کند. اگر چنین شود، دکتر خدیوی توصیه می‌کند که دندان کشیده شود تا دندان دائم فضای کافی داشته و به شکل مناسبی رشد کند.

مکیدن شست

مکیدن شست می‌تواند باعث شود که فک یا نوک دندان‌های بالایی رو به جلو رشد کنند. این وضعیت می‌توان باعث حالتی جدی از اوربایت شود که نیازمند درمان ارتودنسی است. دستگاه‌های مخصوصی که ما از آن‌ها استفاده می‌کنیم باعث می‌شوند کودک تمایلش را به این عادت از دست داده و دیگر نیازی به انجام درمان‌های پرهزینه‌تر ارتودنسی در آینده  و تقبل قیمت ارتودنسی پیشگیری نباشد.

هدگیرهای ارتودنسی

هدگیر ارتودنسی یک وسیله پیشگیری است برای اصلاح نحوه انطباق دندان‌های آسیاب بالا و پایین با یکدیگر به کار می‌رود. از این دستگاه می‌توان برای ایجاد فضای اضافی برای دندان‌های دائمی نیز استفاده کرد. این هدگیر معمولاً در خانه و شب‌ها موقع خواب پوشیده می‌شود.

images (13)

دستگاه فانکشنال ثابت

این دستگاه عموماً با چسب به دندان‌های آسیاب بالا و پایین چسبانده شده و نمی‌توان آن را از دهان خارج کرد. دستگاه فانکشنال با جلو نگه‌داشتن فک، تداخل دندان‌ها در دوران رشد را به حداقل رسانده و آن‌ها را در کنار هم نگه می‌دارد.

graphic-11.large

وسیع کننده

وسیله‌ای که به ردیف بالایی دندان‌های کودکتان متصل می‌شود. این وسیله روی سقف دهان قرار گرفته و می‌توان با تنظیم آن قوس ردیف بالا را عریض‌تر کرده و به این ترتیب آندربایت را رفع نموده و از شلوغی دندان‌ها جلوگیری کرد.

01

فورسوز

یک سیستم فنری پیستون مانند است که به دندان‌های بالایی و پایین متصل می‌شود. این فنرها با استفاده دو قطعه فلزی قوس‌ها را کشیده و هل می‌دهند؛ آن‌ها با عقب کشیدن فک بالا و هل دادن فک پایین به بیرون باعث می‌شوند فک‌ها در نقطه ایده‌آل به یکدیگر برسند.

2-1b

فضا نگهدار

آن‌ها بخش مهمی از ارتودنسی پیشگیری هستند. حفظ شکل فک، در هنگام افتادن دندان‌های شیری بسیار مهم است. فضا نگهدارها، علاوه بر نگه‌داشتن فک کودک در یک وضعیت صحیح، فضای مورد نیاز برای رویش دندان‌های جدید را حفظ می‌کنند. در مواردی که دندان‌های شیری کودک به خاطر بیماری یا در یک حادثه می‌افتند، یک فضا نگهدار می‌تواند مفید واقع شود. فضا نگهدار در عین ساده بودن، می‌تواند باعث صرفه‌جویی در پول و زمان شما و کودکتان شود.

images (12)

ارتودنسی با بریس‌های متداول در سنین کودکی و نوجوانی ارتودنسی کودکان با بالا رفتن سن کودک مزایای ارتودنسی پیشگیری به وضوح دیده می‌شوند. البته کودکتان هنوز هم به بریس یا شکل دیگری از درمان‌های ارتودنسی نیاز خواهد شد، که ترکیب آن‌ها با تکنیک‌های پیشگیرانه (ارتودنسی دو فازی) نامیده می‌شود. ما خوشحال می‌شویم به کودکتان کمک کنیم تا وارد فاز دوم درمان‌های ارتودنسی خود شود. ارتودنسی نامرئی راه حل بسیاری خوبی برای فاز دوم ارتودنسی بوده و می‌توان طوری آن را پیکربندی کرد تا برای دندان‌هایی که در آینده می‌رویند نیز فضای مناسب را ایجاد و حفظ کند.

به این پست امتیاز دهید.
Rate this post