ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین) برای نوجوانان

box15

اکثر والدین به بریس‌ها و اینویزیلاین به عنوان یک مسئله پزشکی یا سلامت نگاه می‌کنند. در حالی که داشتن دندان‌های صاف‌تر به معنای دهانی سالم‌تر است، اکثر نوجوانان بیشتر به ظاهر صاف دندان‌های خود اهمیت می‌دهند تا مشکلاتی که در خصوص تمیز کردن دندان‌های نامرتب و رعایت بهداشت آن‌ها وجود دارد. دوران نوجوانی می‌تواند دشوار باشد و حتی نوجوانانی که دوستان خوبی دارند و توسط والدین خود حمایت می‌شوند، ممکن است مشکلاتی در خصوص اعتماد به نفس خود داشته باشند. این مشکل همه گیر است، اما استفاده از ارتودنسی نامرئی یا اینویزیلاین نوجوان می‌تواند به رفع این مشکلات کمک کند.

مزایا


اگر شما دچار اوربایت، آندربایت، شلوغی دندان یا کجی دندان هستید ممکن است نیاز به صاف کردن دندان‌های خود داشته باشید. با این حال، شما قادر به تصمیم گیری و انتخاب نوع درمان خود هستید. مطالعات نشان می‌دهند که والدین احساس فرزندان نوجوان خود هنگامی که حتی کمی غیر طبیعی هستند و با دوستان خود تفاوت دارند را دست کم می‌گیرند. تغییراتی که در ظاهر افراد هنگام استفاده از بریس مشاهده می‌شود مسلماً کمی غیر طبیعی به نظر می‌رسد. درمان با اینویزیلاین یک جایگزین مناسب برای نوجوانان و حتی بزرگسالان است که آن‌ها را قادر می‌سازد تا دندان‌ها را اصلاح کنند و احساس ناراحتی در خصوص ارتودنسی نداشته باشند. یکی از مزایای اصلی استفاده از الاینرها این است که این تجهیزات متحرک هستند، هرچند که خطر گم شدن یا قرار گرفتن در موقعیت نامناسب در دهان ممکن است ایجاد شود. والدین نقش بسیار مهمی در درمان ارتودنسی دارند، زیرا فرزندان نوجوان انتظار دارند که شما همیشه از الاینرهایشان مراقبت کنید .

فرایند درمان


هنگامی که تصمیم گرفتید از ارتودنسی نامرئی استفاده کنید، شما نیاز به ایجاد یک مدل از دندان‌های خود دارید. در اولین جلسهٔ مشاوره شما با متخصص، عکس‌هایی از دندان‌ها گرفته خواهند شد و به آزمایشگاه جهت ساخت الاینرهای سفارشی ارسال می‌گردند. ساخت الاینرهای شفاف اینویزیلاین دو هفته طول خواهد کشید؛ تا زمان آماده شدن الاینرهای اینویزیلاین شما می‌توانید از نگهدارنده‌های پلاستیکی استفاده کنید.

الاینرهای شفاف اینویزیلاین همانند نگهدارنده‌ها ساخته می‌شوند و راحتی و سبکی مناسب شما خواهند داشت. هر ست از الاینر دارای یک سنسور است، بنابراین دندانپزشک شما متوجه نحوه جایگذاری صحیح آن‌ها خواهد شد. همانطور که هیچ چیز بدون سختی و تلاش کافی به دست نمی‌آید، در ابتدا هنگام استفاده از الاینرها ممکن است کمی احساس ناراحتی کنید. باید الاینرها را نگه داشته و از آن‌ها استفاده کنید. هر ۲ ماه یک بار، شما باید یک مجموعه جدید از الاینرها را مصرف کنید. متخصصین به بیماران توصیه می‌کنند که تا ۲۲ ساعت در روز از الاینرها استفاده کنند. با این حال، با وجود ناراحتی‌های بسیار جزئی، شما می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را بدون هیچ گونه اختلالی انجام دهید.

مراقبت


هنگامی که تحت درمان با ارتودنسی نامرئی قرار می‌گیرید، همیشه باید برای مسواک زدن و تمیز کردن الاینرهای خود زمان کافی صرف کنید. به یاد داشته باشید که رعایت بهداشت دهان و دندان به طور مناسب برای دستیابی به بهترین نتایج ضروری است.

به این پست امتیاز دهید.
Rate this post