آیا امکان ایجاد آلرژی یا حساسیت به مواد اینویزیلاین وجود دارد؟

alrrjiinvisilagn

تکنیک محبوب مرتب کردن دندان‌ها که همان روش معمول استفاده از براکت‌های فلزی می‌باشد و به عنوان بهترین راه برای صاف کردن دندان‌های کج در نظر گرفته می‌شود؛ به سرعت در حال جایگزین شدن با اینویزیلاین می‌باشد که گاهی ممکن است مشکلات پیش‌بینی نشده‌ای را به وجود بیاورد. واکنش آلرژیک نسبت به اینویزیلاین ممکن است در بیمارانی که سابقه و زمینه حساسیت نسبت به مواد پلاستیکی را دارند، اتفاق بیفتد. واکنش آلرژیک نسبت به اینویزیلاین، بسته به شدت حساسیت، می‌تواند مشکلات خفیف یا شدیدی را به همراه داشته باشد.

آیا در صورت واکنش آلرژیک نسبت به اینویزیلاین، می‌توان همچنان از این تجهیزات استفاده کرد؟


اگر علائمی که در طول واکنش آلرژیک نسبت به اینویزیلاین تجربه می‌کنید، خفیف هستند، به احتمال زیاد قادر خواهید بود این علائم را تا پایان درمان تحمل کنید. علائم شدید مانند به سختی نفس کشیدن، عدم هشیاری و حالت تهوع را نمی‌توان نادیده گرفت. اگر هر یک از این علائم شدید را احساس کردید، ممکن است لازم باشد استفاده از ردیف کننده‌ها را متوقف کنید. فارغ از اینکه واکنش آلرژیک شما نسبت به اینویزیلاین تا چه حد شدید باشد، حتماً باید با دندانپزشک خود در این زمینه صحبت کنید. با توجه به اینکه واکنش آلرژیک نسبت به اینویزیلاین، چندان معمول و شایع نمی‌باشد، احتمال آن که شما در هنگام استفاده از این تجهیزات چنین مشکلاتی را تجربه کنید، اندک است.

آیا باید در مورد این واکنش‌های آلرژیک نگران بود؟


اگر می‌دانید که نسبت به مواد پلاستیکی آلرژی دارید، باید این موضوع را قبل از آنکه دندانپزشک روشی را برای مرتب کردن دندان‌های شما انتخاب کند، به او اطلاع دهید. واکنش آلرژیک نسبت به اینویزیلاین در بهترین حالت، ناخوشایند است و در موارد نادر می‌تواند کشنده نیز باشد.

هنگام بروز یک واکنش آلرژیک چه اتفاقی می‌افتد؟


اگر شما دچار آلرژی نسبت به اینویزیلاین باشید، به سرعت این را متوجه خواهید شد. در دهان خود احساس سوزش یا خارش خواهید کرد. معمولاً، این مشکل در تمام زمانی که از ردیف کننده اینویزیلاین استفاده می‌کنید، ادامه می‌یابد و حتی ممکن است پس از خارج کردن آن برای خوردن غذا، نیز ادامه داشته باشد. همچنین ممکن است متوجه شوید زبان و لثه‌هایتان نیز در اثر آلرژی نسبت به اینویزیلاین متورم شده است. در موارد نادر، ممکن است بیمار دچار سختی در نفس کشیدن شود و لازم باشد برای درمان به بیمارستان مراجعه کند.

چگونه می‌توان واکنش آلرژیک خفیف را متوقف کرد؟


به دلیل اینکه شما نمی‌خواهید ابزارهای مرتب و صاف کردن دندان‌ها را خارج کنید، دندانپزشک راه حل آسانی را برای کاهش واکنش آلرژیک به شما پیشنهاد خواهد کرد. به یاد داشته باشید که مشکل، عدم وجود بزاق در دهان شما می‌باشد. راه حل این مشکل، بسیار ساده است. مقدار زیادی مایعات بنوشید تا جایگزین بزاق شود. آب سرد، بهترین گزینه است. سعی کنید در هر روز چند لیوان آب اضافی بنوشید. گام دیگر آن است که بیشتر به دندانپزشک مراجعه کنید. تمیز کردن حرفه‌ای و تخصصی دندان هر سه ماه یک بار می‌تواند حساسیت و تحریک را کاهش دهد.  تمیز کردن دندان‌ها به تولید بزاق نیز کمک می‌کند. البته این راه حل به اندازه نوشیدن آب سرد، موثر نخواهد بود.

همانطور که خودتان متوجه خواهید شد، ترس از حساسیت نسبت به اینویزیلاین بسیار اغراق آمیز است. حتی اگر در یک اتفاق نادر، شما واکنش آلرژیک را تجربه کنید، این واکنش چیزی بیش از اندکی تحریک و خارش دهان نخواهد بود. هیچ چیزی در این رابطه نباید شما را نسبت به اینویزیلاین دلسرد کند.

به این پست امتیاز دهید.
Rate this post