آیا استفاده از اینویزیلاین آسان است؟

enoyzila1

یکی از بزرگترین سؤالات جدید بیمارانی که از اینویزیلاین استفاده می‌کنند این است که آیا طرز استفاده از اینویزیلاین آسان است؟

یکی از بهترین ویژگی‌های اینویزیلاین استفاده آسان از آن است. بر خلاف سایر درمان‌های ارتودنسی که نیاز به حفظ و تمیز نگه داشتن زیاد دهان و دندان‌ها دارند (رعایت بهداشت دهان در بالای لیست طولانی محدودیت‌هایی است که باید دنبال کنید)، اینویزیلاین روند صاف کردن دندان‌هایتان را آسان و راحت‌تر خواهد کرد.

آیا استفاده از اینویزیلاین آسان است؟


در ادامه به برخی از راه‌های استفاده آسان از اینویزیلاین اشاره می‌کنیم:

تمیز کردن دندان‌ها

یکی از بزرگترین عواملی که باعث می‌شود استفاده از اینویزیلاین و اینویزیلاین نوجوان آسان‌تر گردد این است تمیز نگه داشتن دندان‌ها در هنگام استفاده از این وسیله راحت‌تر می‌شود. در مقایسه با سایر گزینه‌های درمانی که موانع حقیقی در هنگام مسواک زدن دندان‌های شما و استفاده از نخ دندان محسوب می‌شوند، شما می‌توانید اینویزیلاین را به طور کامل از دهان بیرون آورید و نخ دندان بکشید. این امر باعث می‌شود که دندان‌های شما بسیار سالم و تمیز باقی بمانند. تمام کاری که باید انجام دهید این است که روال معمول طبیعی رعایت بهداشت دهانتان را ادامه دهید و در طول درمان با اینویزیلاین نباید نگران پوسیدگی دندان یا بیماری‌های لثه باشید. در حالی که شما باید روزانه حداقل بیست ساعت از الاینر استفاده کنید تا بتوانید به نتیجه دلخواه خود برسید، باز هم زمان کافی برای درآوردن الاینرها در هنگام غذا خوردن یا تمیز کردن دندان‌ها و خود الاینر خواهید داشت. همه کاری که شما واقعاً باید انجام دهید این است که پس از وعده‌های غذایی دندان‌های خود را مسواک بزنید، نخ دندان بکشید، الاینرهای خود را تمیز کنید و سپس دوباره آن‌ها را داخل دهان بگذارید. تمیز کردن الاینرهای اینویزیلاین بسیار راحت‌تر از تجهیزات مورد استفاده دیگر در درمان‌های ارتودنسی است. پوسیدگی‌ها و بیماری‌های لثه در بیمارانی که از بریس‌های فلزی استفاده می‌کنند، مشکلاتی بسیار رایج هستند، به این ترتیب که بریس‌های فلزی در مسیر معمول تمیز کردن دندان‌ها قرار می‌گیرند و مسواک زدن را بسیار سخت می‌کنند. بنابراین برای کسانی که به دنبال راهی آسان برای حفظ تمیزی دندان‌های خود و صاف کردن آن‌ها هستند، استفاده آسان از اینویزیلاین گزینه‌ای بسیار بهتر نسبت به سایر درمان‌های ارتودنسی است.

تمیز کردن الاینرها

تمیز کردن الاینرها تقریباً به همان اندازه تمیز کردن دندان‌ها آسان است. در حالی که استفاده از خمیر دندان برای تمیز کردن الاینرها توصیه نمی‌شود، به راحتی می‌توانید از یک مسواک تمیز و آب گرم برای پاک کردن هر پلاک یا باکتری که ممکن است پس از یک روز استفاده از الاینرها روی آن‌ها تجمع پیدا کرده باشند، استفاده کنید. برای تمیز کردن بیشتر، می‌توانید از مقدار کمی صابون ملایم استفاده کنید. استفاده از خمیر دندان برای تمیز کردن الاینرهای اینویزیلاین توصیه نمی‌شود زیرا ساینده است و می‌تواند کانال‌های کوچکی را در پلاستیک اینویزیلاین ایجاد کند که حتی می‌تواند پس از تمیز کردن محلی برای تجمع باکتری‌ها و پلاک‌ها گردند. یکی از بزرگترین مزایای اینویزیلاین این است که هر چند هفته یک بار شما می‌توانید یک ست جدید از الاینرها را داشته باشید. به این معنی که تنها برای چند هفته باید مراقب الاینرهای خود باشید و این مدت زمان کمی برای ایجاد مشکلات محسوب می‌گردد.

چگونگی استفاده از اینویزیلاین

شاید بزرگترین مزیت انتخاب اینویزیلاین این است که یک روش درمانی آسان و بدون دردسر است. بر خلاف سایر روش‌های درمانی که نیاز به نگهداری روزانه زیادی دارند و می‌توانند به عنوان یک مشکل جدی در زندگی روزمره شما محسوب گردند، استفاده از اینویزیلاین به اندازه‌ای ساده و راحت است که شما حتی ممکن است فراموش کنید که در حال استفاده از آن‌ها هستید. در صورت استفاده از اینویزیلاین کل کاری که باید انجام دهید این است که از خواب بیدار شوید، الاینرهای خود را بردارید، دندان‌هایتان را مسواک بزنید و الاینرها را تمیز کنید، دوباره آن‌ها را داخل دهان بگذارید و آماده باشید تا تمام روز را بگذرانید.

به این پست امتیاز دهید.
Rate this post