ارتودنسی نامرئی با بریس‌های شفاف، مزایا، هزینه

44

ارتودنسی نامرئی یک روش درمانی ارتودنسی است که در آن برای صاف کردن دندان‌ها از بریس استفاده نمی‌شود. ارتودنسی نامرئی، به جای براکت و سیم‌های قوس‌دار، از چند ردیف کننده استفاده می‌کند که شبیه به یک سری محافظ‌ دندان ورزشی نازک هستند. این ردیف کننده‌ها از مواد پلاستیکی شفاف ساخته می‌شوند و به همین دلیل است که به آن‌ها درمان‌ نامرئی ارتودنسی گفته می‌شود. ارتودنسی نامرئی، درمان ارتودنسی برای بزرگسالان و کودکان را متحول کرده است. این تکنیک برای کسانی که پیش از این حاضر به استفاده از بریس‌ها نبودند یک گزینه تقریباً نامرئی فراهم کرده که نتایج بی‌نظیری به همراه دارد.

برای تعیین اینکه ارتودنسی نامرئی گزینه‌ مناسبی برای شما است یا خیر، به کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر خدیوی مراجعه کنید. جهت آگاهی بیشتر در مورد ارتودنسی نامرئی برای نوجوانان و بزرگسالان یا برای یافتن پاسخ پرسش‌های متداول در مورد ارتودنسی نامرئی با ما تماس بگیرید.

طرز کار ارتودنسی نامرئی چگونه است؟


ارتودنسی نامرئی با قالبی از دندان‌های بیمار و مطابق مشخصات مورد نظر ارتودنتیست ساخته می‌شوند. یک سری ارتودنسی به بیمار داده می‌شود. در طول درمان هر ارتودنسی به مدت دو هفته پوشیده شده و سپس ارتودنسی بعدی جایگزین آن می‌شود. هر بریس کمی با بریس قبلی تفاوت دارد که این باعث می‌شود دندان‌ها ذره ذره جابجا شده تا جایی که نهایتاً در وضعیت مورد نظر قرار بگیرند.

این بریس‌ها متحرک هستند، که بنابراین می‌توانید آن‌ها را برای غذا خوردن، مسواک زدن و کشیدن نخ دندان از دهان خارج کنید، البته برای به دست آوردن بهترین نتیجه توصیه می‌شود آن‌ها را روزی ۲۲ ساعت بپوشید.

بریسها طوری طراحی می‌شوند که در هر مرحله از درمان به دندان‌های به خصوصی فشار وارد کنند و هر دندان را به تدریج به وضعیت مطلوب آن هدایت کند. تیم ما، به دقت پیشرفت درمانتان را هر ۶ تا ۸ هفته یک بار چک می‌کند.

انواع ارتودنسی نامرئی


ارتودنسی‌های نامرئی چهار نوع دارند. در تمامی آن‌ها از یک پلاستیک شفاف برای صاف کردن دندان‌ها استفاده می‌شود:

  • ارتودنسی نامرئی کامل: این گزینه برای موارد ارتودنسی کامل است که اصلاح آن‌ها بین ۱۲ تا ۲۴ ماه طول می‌کشد.
  • ارتودنسی نامرئی نوجوانان: این مدل مخصوص نوجوانان ساخته شده و دارای یک نقطه آبی است که به بیماران نوجوان نشان می‌دهد که ارتودنسی خود را چه مدت پوشیده‌اند. در این گزینه، همچنین برای جایگزین کردن بریسهایی که در طول درمان گم می‌شوند، ۶ ست ارتودنسی اضافی نیز وجود دارد.
  • ارتودنسی نامرئی سبک: این گزینه برای بیمارانی است که تنها شش دندان جلویی آن‌ها به کمی تنظیم نیاز دارد. این مدل، طی شش ماه نتیجه می‌دهد.

مزایا


بریسهای ارتودنسی نامرئی را می‌توان بدون هیچ مقدمه‌ای از دهان خارج کرد، که این غذا خوردن، مسواک کردن و کشیدن نخ دندان را راحت‌تر می‌کند. این مورد برای استفاده کنندگان از ارتودنسی نامرئی نوجوانان یک مزیت واقعی است زیرا آن‌ها می‌توانند بریسها را هنگام فعالیت‌های ورزشی یا نواختن آلات موسیقی از دهان خارج کنند.

ارتودنسی‌ها را می‌توان برای موقعیت‌های خاص، مانند جلسات شغلی یا رویدادهای رسمی از دهان خارج کرد.

ارتودنسی‌ها با توجه به دندان‌های شما ساخته شده و بنابراین درمان مطابق نیازهای ارتودنسی شما انجام می‌گیرد. در کل، دوره درمان با این ارتودنسی‌ها کوتاه‌تر از بریس‌های سنتی است.

از آنجا که این بریسها عملاً نامرئی هستند، کسی متوجه نخواهد شد شما تحت درمان هستید.

  • ارتودنسی‌های نامرئی کاملاً متحرک هستند، یعنی شما می‌توانید بدون هیچ مشکلی غذا بخورید، مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. در طول درمان هیچگونه محدودیت غذایی نخواهید داشت.
  • همچنین می‌توانید آن‌ها را برای موقعیت‌های خاص یا جلسات مهم از دهان خارج کنید. داشتن این نوع کنترل بر این بریسها، آن‌ها را به گزینه‌های بی‌نظیری برای بزرگسالان تبدیل کرده است.
  • طول مدت درمان برای هر بیمار متفاوت است، اما طول درمان برای بیماران ارتودنسی نامرئی به طور متوسط تنها ۱۴ ماه است. این مدت بسیار کوتاه‌تر از زمان مورد نیاز برای ریس‌های فلزی است.

آیا ارتودنسی نامرئی برای من مناسب است؟


تیم متخصصان ما با ارزیابی دقیق دندان‌ها و فک شما، تعیین خواهند که آیا ارتودنسی نامرئی برایتان مناسب است یا خیر. ما در اولین جلسه مراجعه شما، بایت و دندان‌هایتان را معاینه کرده، از فک و دندان‌هایتان عکس رادیولوژی و عکس‌های دیجیتال گرفته و از دندان‌هایتان قالب تهیه می‌کنیم. تمامی این اطلاعات به ما کمک خواهند کرد تا تعیین کنیم که آیا شما کاندیدای مناسبی برای ارتودنسی نامرئی هستید یا خیر. اگر کاندیدای مناسبی باشید، فن‌آوری ارتودنسی نامرئی را بیشتر برایتان توضیح داده و طرز کار نرم‌افزار سه بعدی مورد استفاده برای طراحی درمانتان را به شما نشان می‌دهیم. سپس ما یک برنامه درمانی مخصوص شما فراهم کرده و تمامی اطلاعات مربوطه را به شرکت تولید کننده ارتودنسی‌های نامرئی می‌فرستیم. آن‌ها سری بریسهای سفارشی‌تان را ساخته و برای ما ارسال می‌کنند تا بتوانیم درمان را شروع کنیم.

چگونه می‌توان ارتودنسی‌های نامرئی را تمیز کرد؟


از آنجا که بریسهای نامرئی کاملاً متحرک هستند، تمیز نگه داشتن آن‌ها آسان است. اول اینکه باید ارتودنسی‌ها را قبل از خوردن هرگونه غذا یا نوشیدنی، به جز آب، از دهان خارج کنید. بریس را بعد از خارج کردن از دهان و قبل از جاگذاری مجدد آبکشی کنید. این کار باعث تمیز ماندن و جلوگیری از بو گرفتن آن می‌شود. روزی یک یا دو بار، هنگامی که مسواک می‌زنید و نخ دندان می‌کشید، داخل و بیرون بریس را نیز مسواک بزنید. همچنین توصیه می‌شود آن‌ها را به مدت ۱۵ دقیقه در دستگاه تمیز کننده دندان مصنوعی قرار دهید تا همیشه تازه بمانند.

هزینه


ما، در کلینیک دکتر خدیوی، در زمینه هزینه‌های درمان ارتودنسی کاملاً شفاف عمل می‌کنیم. ذیلاً، ساختار هزینه‌ها و قیمت‌های ما آمده است. همچنین، به هر بیمار لیستی از هزینه‌هایش داده خواهد شد.